2021-2022kl. 1-2-3

Międzynarodowy Dzień Układanek i Łamigłówek

Łamigłówki i krzyżówki
to sprytne ćwiczenia główki.
Główka pracuje,
rebusy rozwiązuje.

29 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Układanek i Łamigłówek. Do tych obchodów dołączyła klasa 1f.

Aktywności dzieci skierowane były na składanie papieru, układanie puzzli, tangramu, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnych gier grupowych takich jak bierki, othello, dobble, logicznych układanek czy wieży z klocków.
Podczas zabaw uczniowie rozwijali umiejętności logicznego myślenia, współpracy w grupie, skupienia uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości. Grając, rozwiązując zadania czerpały radość z bycia ze sobą, ale też ucząc się zdrowej konkurencji. Ogromne zaangażowanie świadczy, że tego typu aktywność jest dla dzieci bardzo korzystna i przez nie lubiana.
Warto poświęcić takie chwile na rozwijanie kreatywności, wyobraźni czy logicznego myślenia.

Opracowanie: Agnieszka Gawłowska

Agnieszka Dębiak