2021-2022kl. 1-2-3

Bale w karnawale

Dzisiejszy dzień w klasie 1f minął pod hasłem „Karnawał”. Dzieci poznały czym jest, jaki okres w ciągu roku przypada na zabawy, maskarady i bale oraz dowiedziały się jakie są tradycje i zwyczaje związane
z tym czasem.

Przygotowując się do głównego wydarzenia wykonały maski wg własnego pomysłu i dostosowane do stroju. Następnie przyszedł czas na rozpoczęcie zabawy. Zgodnie z polską tradycją tańce rozpoczęły się od poloneza. Wspólnie dzieci bawiły się przy latynoskich rytmach zamieniając się w choreografa tanecznego, przemierzając uliczny swing czy też podczas innych tańców. Nie zabrakło również zabaw muzycznych integrujących grupę.

Dzieci wystąpiły w ciekawych i kolorowych strojach,  przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko.

Dzień ten dostarczył wielu przeżyć i miłych wrażeń, radości i śmiechu było wiele, aż szkoda, że czas tak szybko minął.

Zresztą – zobaczcie sami!

Opracowanie: Agnieszka Gawłowska

Agnieszka Dębiak