2021-2022kl. 8

Młodzi innowatorzy w Warszawie

W dniu 29 marca 2022 r. uczniowie klasy 8d w ramach projektu “Szkoła dla Innowatora” wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Ośrodku Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych.

Wyjazd okazał się doskonałą okazją do poznania zasad wdrażania najnowszych technologii z wielu dziedzin nauki. Uczniowie obserwowali warunki hodowli roślin GMO. Mieli możliwość wykonania posiewu bakterii, a następnie ich obserwacji. Odwiedzili także wystawę Cosmos Discovery poświęconą historii załogowych lotów kosmicznych. Wyjątkowa ekspozycja powstała we współpracy z amerykańską NASA zgromadziła setki oryginalnych eksponatów, które znajdowały się w kosmosie m.in. kolekcję skafandrów, modele statków, promów i rakiet.

Była to już ostatnia przygoda z projektem “Szkoła dla Innowatora”. Z pewnością jednak zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości.

Agnieszka Maj

Krzysztof Mackiewicz