2021-2022B 21-22

Pasowanie na czytelnika 2022

8 kwietnia to ważny dzień dla biblioteki szkolnej.  Odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Część artystyczną przygotowała klasa 2 a wraz z wychowawczynią p. Haliną Wróbel. Gościnnie wystąpił także uczeń klasy 7 i, który w tę samą rolę wcielił się kilka lat temu.
Krasnale i inne postacie z bajek wprowadziły naszych najmłodszych czytelników w świat książek.
Wybrzmiały także wspaniałe piosenki z „Akademii Pana Kleksa” co współgrało z dekoracją przygotowaną przez klasę 4 f w ramach projektu „Lektury to nie nuda”.
Obecne na uroczystości Panie wicedyrektor Małgorzata Dziewulska – Tryl oraz Elżbieta Myśliwiecka wręczyły przedstawicielom klas pierwszych pamiątkowe dyplomy.
Nasi najmłodsi czytelnicy otrzymali książki pod tytułem „Pierwsze abecadło” ufundowane
przez Instytut Książki w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” skierowanej do wszystkich pierwszoklasistów w całej Polsce.
Książki te wręczyli młodszym kolegom łącznicy z biblioteką szkolną z klas siódmych i ósmych.
Cieszymy się, że do grona naszych czytelników dołączyli najmłodsi uczniowie z naszej szkoły.