2021-2022kl. 8

Zielona energia

W ostatnich latach mamy większą niż kiedyś świadomość, że nasz klimat jest niszczony i zagrożony. Podejmujemy więc liczne działania, aby ten proces zatrzymać, a przy okazji zaoszczędzić nasze finanse.

Uczniowie klasy 8a: Wojciech Szmit, Bolesław Główczyk, Jan Sułek, Michał Juś oraz Kamil Rybka podjęli się omówienia zasad działania i pozytywnego wpływu mikroinstalacji OZE na środowisko i budżet domowy.
Aby podzielić się wiedzą, nagrali film, który jest swojego rodzaju poradnikiem do Świata OZE.
Zostanie on zaprezentowany szerszemu gronu, gdyż bierze on udział w konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska.
Życzymy powodzenia chłopcom i trzymamy mocno kciuki za sukces w konkursie.

Opiekunem merytorycznym uczniów była p. Sylwia Meronk-Pycek, nauczyciel fizyki.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i poszerzenia swojej wiedzy na temat OZE.

Krzysztof Mackiewicz