2021-2022Św 21-22

Małe podróże po Europie

Działania świetlicy w ramach szkolnych obchodów Dni Kultury Krajów Hiszpańsko- i Niemieckojęzycznych.

“Ten dużo wie, kto wiele podróżuje” – słowa te potwierdzają, że najbogatsze doświadczenia zdobywamy w podróżach. Dopiero bezpośrednie przeżycie i oglądanie świata na własne oczy buduje mądrość życiową.

Aby zachęcić uczniów do poznawania pięknych i ciekawych miejsc na świecie, przeprowadzone zostały w świetlicy zajęcia o tematyce podróżniczej. W ramach tych zajęć zdobywaliśmy wiedzę o Hiszpanii i Niemczech.
Poznawaliśmy kulturę, zwyczaje oraz podziwialiśmy piękno krajobrazów i zabytków. Uczyliśmy się podstawowych słów i zwrotów grzecznościowych, a do tańca porywały nas hiszpańskie rytmy. Wymieniliśmy się przepisami na smaczne dania kuchni narodowych. Duże zainteresowanie wzbudzały informacje na temat znanych postaci: piłkarzy, malarzy czy odkrywców.

Działania literackie, muzyczne i taneczne uzupełnione zostały aktywnością plastyczną. Uczniowie klas trzecich wykonali plakaty na temat Hiszpanii i Niemiec. Tworzyły je ręcznie zrobione kartki pocztowe wysłane do uczniów naszej szkoły z różnych miast, zapraszając do zwiedzania i wzięcia udziału w jedynych w swoim rodzaju festiwalach i wydarzeniach hiszpańskich.

Był to nasz udział w szkolnych obchodach Dni Kultury Krajów Hiszpańsko- i Niemieckojęzycznych.
Mamy nadzieję, że podróże palcem po mapie przerodzą się w pragnienie prawdziwego poznawania świata.

Opracowała: Dorota Matacz