Projekt “ME-Health”

Nasza szkoła została zaproszona do współpracy przy realizacji projektu międzynarodowego ERASMUS + „Wsparcie zdrowia psychicznego młodzieży w dobie koronawirusa” (ME- Health).

W projekcie biorą udział placówki edukacyjne i współpracujące z edukacją z Polski, Czech, Austrii, Francji i Holandii, jako partnera stowarzyszonego. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Województwo Lubelskie.

Głównym celem ME-Health jest wymiana doświadczeń dotyczących problemów psychologicznych i pedagogicznych, które pojawiły się wśród młodych ludzi w związku z epidemią COVID-19 i zmianami w edukacji z tym związanymi.

W ramach projektu odbędą się m.in. wizyty studyjne i  programy szkoleniowe dla przedstawicieli administracji regionalnych, nauczycieli, pedagogów, psychologów, dyrektorów szkół, rodziców (przedstawicieli organizacji pozarządowych).

W wyniku działań projektowych wypracowany zostanie model wsparcia – baza wiedzy na rzecz pracowników placówek o charakterze edukacyjnym, pozwalający na identyfikowanie problemów psychologiczno-pedagogicznych wśród młodzieży w związku z kryzysem koronawirusa i zmianami w funkcjonowaniu systemu edukacji w czasie nauczania zdalnego w UE.

Projekt będzie realizowany w okresie 1 lutego 2022 – 31 maja 2024.

oprac. Urszula Furtak

Anna Wójcik