.2023-2024Świetlica 2023-2024

Dzień Jabłka

Dzisiaj w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jabłka. Świętowanie miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania owocu.
Dzieci wysłuchały ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych jabłek i rozwiązywały różne zadania. Uczniowie dopasowywali części owoców, odszukiwali i rozpoznawali figury geometryczne i emocje ukryte w jabłkach, kodowali kształty i kolory oraz rozwiązywali zagadki. Dzieci musiały też wykazać się zręcznością podczas slalomu z jabłkiem na łyżce.
Okazało się, że uczniowie posiadają dużą wiedzę na ten temat i chętnie dzielą się nią z koleżankami i kolegami. Zaprezentowali również swój talent plastyczny wypełniając kontury jabłka bibułą. Na zakończenie z wielkim apetytem degustowały smaczne, jabłkowe talarki.

Wychowawcy ze świetlicy 10a