.2023-2024

Terminy i miejsce I etapu konkursów LKO

Podajemy terminy i miejsce I etapu konkursów LKO w roku szkolnym 2023/2024.
Początek konkursu: godz. 9:00 (uczniowie zgłaszają się do sali, w której piszą o godz. 8:40 – wykaz sal w załączniku poniżej):

Terminarz oraz wykaz sal, w których odbędą się eliminacje I etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024.

Etap szkolny trwa 60 min.

Zasady organizacji eliminacji szkolnych konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024:
Cele ogólne konkursu to m.in. rozwijanie zainteresowań poznawczych, wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych.

1. Do eliminacji szkolnych mogą przystąpić uczniowie kl. IV-VIII.
  2. Udział w eliminacjach szkolnych jest dobrowolny.
  3. Uczeń ma prawo przystąpić do każdego wybranego przez siebie konkursu.
  4. Nauczyciele przygotowujący do konkursu przedstawiają uczniom zakres wymagań programowych i zasady organizacji eliminacji szkolnych.
  5. Uczeń i rodzic może znaleźć potrzebne informacje (regulamin konkursów LKO, zakresy wymagań na  poszczególnych etapach, terminarz eliminacji konkursów, zakresy wymagań) na następującej stronie LSCDN.
  6. Za prawidłowy przebieg eliminacji szkolnych odpowiada komisja powołana przez dyrektora szkoły.
  7. Arkusze rozwiązań zadań konkursowych sprawdza w dniu przeprowadzenia eliminacji komisja konkursowa powołana przez dyrektora szkoły.
  8. W dniu eliminacji szkolnych uczestnik zgłasza się w wyznaczonym miejscu o godzinie 8:40.
  9. Eliminacje wszystkich konkursów rozpoczynają się o godzinie 9:00.
  10. Uczestnik eliminacji okazuje legitymację szkolną członkom komisji przeprowadzającej eliminacje szkolne.
  11. Nie przewiduje się żadnych dodatkowych terminów, jeżeli uczeń nie przystąpił do eliminacji w wyznaczonym terminie z powodu choroby, sytuacji losowej, udziału w innych konkursach.
  12. Wszystkie eliminacje mają formę pisemną.
  13. Rozwiązania zadań konkursowych uczeń zapisuje długopisem lub piórem w jednakowym kolorze (niebieski lub czarny). Praca długopisem ścieralnym będzie dyskwalifikowana.
  14. Wszyscy uczestnicy konkursów rozwiązują zadania w tym samym czasie. Dostosowanie do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością dotyczy warunków technicznych.
  15. Czas rozwiązywania zadań konkursowych wynosi 60 minut.
  16. Uczestnika konkursu obowiązuje zakaz wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych.
  17. W przypadku wystąpienia faktu niesamodzielnej pracy, korzystania z niedopuszczalnych pomocy naukowych lub urządzeń elektronicznych albo naruszenia regulaminu uczestnika konkursu, komisja przeprowadzająca eliminacje szkolne może zdyskwalifikować uczestnika konkursu.
  18. Uczeń lub jego rodzice /prawni opiekunowie mogą złożyć pisemne odwołanie od wyniku konkursu etapu szkolnego do dyrektora szkoły w ciągu jednego dnia roboczego od dnia ogłoszenia wyników.

Terminarz i wykaz sal

Magdalena Wójtowicz