.2023-2024

Szkoła pamięta

Uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w lekcji plenerowej historii i upamiętnili dwie ważne osoby: Jana Pawła II i porucznika Zygmunta Bogdanowicza.

W wąwozie przy szkole znajduje się obelisk upamiętniający wizytę naszego patrona w Lublinie, która odbyła się 9 czerwca 1987 r. Przypomnieliśmy też o 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Porucznik Bogdanowicz urodził się w Lublinie, tu się uczył, studiował prawo i pracował. Planował przyszłe życie. Przerwała je śmierć w Charkowie w 1940 r. Zginął zamordowany przez NKWD. Przy naszej szkole znajduje się dąb pamięci i pamiątkowa tablica poświęcona żołnierzowi.

Lekcję przygotowali Pani Iwona Piotrowicz, Pan Jakub Cegłowski i Pani Katarzyna Sudewicz.

Magdalena Wójtowicz