.2023-2024

Wyjazd do Saragossy

W dniach 13.12.2023 r. – 19.12.2023 r. odbyła się mobilność w ramach projektu „Europa, mój dom” finansowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
W wyjeździe do szkoły w Saragossie wzięło udział 9 uczniów, którzy realizowali program wraz ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii oraz 3 nauczycieli, którzy w ramach jobshadowing obserwowali pracę w hiszpańskiej szkole.
Młodzież zwiedzała miasto oraz najważniejsze zabytki. Najbardziej wszystkim podobał się pałac Aljafería. W szkole zorganizowano również warsztaty i spotkania o tematyce europejskiej, edukacji globalnej i konfliktach na świecie. Na zakończenie powstał wspólnie malowany mural. Po zajęciach w szkole, nasi uczniowie, spędzali czas z hiszpańskimi rodzinami. Mogli dzięki temu jeszcze lepiej przyjrzeć się kulturze, zwyczajom i gastronomii tego kraju. Nauczyciele biorący udział w projekcie, mieli doskonałą okazję zobaczyć miejsca edukacji inne niż nasze. Zaobserwowali dużo ciekawych rozwiązań w pracy dydaktycznej, które warto implementować na nasz polski grunt.
Powiedzieć, że był to dobry wyjazd to stanowczo za mało. Czujemy się tą wizytą wyjątkowo zbudowani. Mamy nadzieję wrócić do Saragossy! Polecamy z całego serca tego typu projekty!

Magdalena Wójtowicz