.2023-2024Biblioteka 2023-2024kl. 1-2-3

Pasowanie na czytelnika 2024

„My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy…”
4 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych.
Po złożeniu przyrzeczenia przez pierwszaków i wręczeniu im pamiątkowych dyplomów przez
p. Małgorzatę Gadzałę – wicedyrektora naszej szkoły nastąpiła druga część uroczystości.
Najmłodsi czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowane przez klasę 2h pod kierunkiem p. Sylwii Portki oraz p. Sylwii Wirackiej.
Przedstawienie oparte na zabawnych wierszach Jana Brzechwy i piosenkach z „Akademii Pana Kleksa” wprowadziło widzów w dobry nastrój.
Szczególne wrażenie wywarł improwizowany taniec z szarfami do piosenki „Jestem Twoją Bajką” w wykonaniu Sanah.
Na koniec spotkania na pierwszaków czekała niespodzianka. Każdy z uczniów otrzymał książkę
Justyny Bednarek pt. „Wnuczka Antykwariusza” wraz z „Przewodnikiem dla rodziców pierwszoklasisty” ukazującym zalety czytania dzieciom . Książki są prezentem od
Instytutu Książki w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”, który co roku obdarowuje książkami wszystkich pierwszaków w Polsce.