.2023-2024Świetlica 2023-2024

Czy jestem spostrzegawczy?

W świetlicy zrealizowaliśmy kolejne zadanie z programu “Świetliczaki na tropie przysłów”. Tym razem uczniowie dowiedzieli się jak rozumieć powiedzenie „Diabeł tkwi w szczegółach”. Po krótkiej rozmowie dzieci miały do wykonania zadania ćwiczące spostrzegawczość i współpracę w parze.
Na korytarzu trzeba było znaleźć rozwieszone kartki ze znaczkami i przypisanymi im literami. Gdy para odnalazła wszystkie poznała hasło – Wiosna. W sali dzieci rozwiązywały wykreślankę i inne zadania logiczne. Było też zadanie zręcznościowe – w worku z podartymi gazetami trzeba było odszukać klocki.
Choć przez godzinę było w sali dużo zamieszania zajęcia bardzo podobały się uczniom i wszyscy poradzili sobie z zadaniami.

Opracowanie: Anna Wasilak