2016-2017kl. 1-2-3kl. integracyjne

Przedpołudnie z Brzechwą

24. 11. 2016 r. integracyjna klasa 2 „a” wystawiła dwa przedstawienia.Pierwsze, zatytułowane „Przedpołudnie z Brzechwą”, odbyło się dla społeczności szkolnej. Jego celem było zachęcenie młodszych dzieci do czytania książek, zwłaszcza poezji. Uczniowie klasy 2 „a”, pod opieką p. Elizy Drabik, w zabawny sposób przedstawili inscenizację takich wierszy Brzechwy jak: „Włos”, „Samochwała”, „Hipopotam”, „Skarżypyta” i „Żaba”. Talenty taneczne dzieci można było zaobserwować w inscenizacji wiersza „Tańcowała igła z nitką”, a wokalne w piosenkach: „Witajcie w naszej bajce”, „Na wyspach Bergamutach” oraz „Księżyc”. Reakcja publiczności była bardzo żywa i spontaniczna. Podczas przedstawienia widownia razem z młodymi aktorami śpiewała i recytowała wiersze Brzechwy.

Drugie przedstawienie, zatytułowane „Popołudnie z Brzechwą”, odbyło się w bibliotece im. H. Łopacińskiego, filia nr 35. Adresatem tego przedstawienia byli mieszkańcy osiedla Poręba oraz rodziny dzieci występujących. Tutaj także dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a nawet były poproszone o bis wiersza „Żaba”. Młodym aktorom gratulujemy!

Agnieszka Dębiak