Pożegnanie Pani Dyrektor

“W imieniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, pragniemy podziękować za dokonanie rzeczy wielkich i wspaniałych. Za szkołę, w której z radością i przyjemnością się uczymy, nawiązujemy przyjaźnie, przeżywamy pierwsze sukcesy i porażki. Obdarzyła nas Pani wspaniałymi nauczycielami, którzy przekazują nam niezbędną wiedzę i wychowują w myśl nauk Patrona św. Jana Pawła II. Gdy przyszliśmy tu jako uczniowie klas zerowych, nikogo z nas nie dręczyły szkolne obawy, bo wiedzieliśmy, że pod Pani opieką nie stanie nam się krzywda. Stworzyła nam Pani świat, w którym wymagamy od siebie coraz więcej i dzięki temu wyrastamy na mądrych, dojrzałych ludzi, świadomie podążających za obranym celem. Zawsze będziemy powracać do wspomnień z lat szkolnych z wielkim sentymentem. Dziękujemy.”

Tymi słowami dziękowali uczniowie klas 0-7 pani Dyrektor Mariannie Olszańskiej za troskę i opiekę nad ich edukacją i wychowaniem przez szkolne lata.

Od grona pedagogicznego i pracowników szkoły również popłynęły słowa wdzięczności za wieloletnią współpracę i wspólnie spędzone 20 lat:

“Droga Pani Dyrektor!
W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się z ulubionym zawodem, miejscem pracy – co stało się bliskie niczym dom. Dom, którego fundamentem była wiara w marzenia, nadzieja w ich realizacje oraz miłość i oddanie drugiemu człowiekowi. Przez te wszystkie lata dbała Pani o swoich nauczycieli i uczniów, o atmosferę i komfort pracy. Przez 20 lat, jako dyrektor i nauczyciel zapisała Pani piękne i bogate w wydarzenia karty historii tej szkoły. Dziś, w imieniu wszystkich pracowników, chcielibyśmy wyrazić wdzięczność, ponieważ zawsze dzieliła się Pani z nami doświadczeniem, dodawała nam otuchy i pomagała znaleźć optymalne rozwiązania. Wpajała nam Pani takie wartości – jak szczerość, odwaga i determinacja w dążeniu do celu oraz dbała o pielęgnowanie tradycji. Wszystko to splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Pani na zasłużonym odpoczynku, a nam w kolejnych latach pracy. Dzisiejszy dzień nie jest dla nas radosnym, mamy jednak powody, by się cieszyć, ponieważ dane nam było spotkać na swej drodze dobrego i oddanego innym człowieka.
Pani Dyrektor! W dniu przejścia na emeryturę, życzymy Pani, realizacji kolejnych marzeń. Dziś, żegnając Panią, mamy nadzieję, że nie rozstajemy się na zawsze – nasza szkoła powita Panią z ogromna radością. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy. Nauczyciele i pracownicy szkoły.”

W tej miłej i podniosłej atmosferze, pani Dyrektor, dziękowała uczniom i swoim pracownikom za czas spędzony razem na ciężkiej, wytrwałej pracy, na wspólnym dążeniu do tych samych priorytetów i na tworzeniu szkoły – każdego roku, dnia piękniejszej, mocniejszej i wciąż się rozwijającej. Były też niekończące się wspomnienia, wzruszenia i radosne pogawędki przy pysznym torcie.

Zapraszamy do wspomnień, dzięki zdjęciom zrobionym przez p. Sylwię.