2018-2019B 18-19Ogólnopolski

Wielka Liga Czytelników 2018/2019

Zakończył się szkolny etap Wielkiej Ligi Czytelników. Od listopada do stycznia trzynaścioro uczniów naszej szkoły brało udział w największych ogólnopolskich zawodach czytelniczych, 24 stycznia 2019 r. odbył się Test kwalifikacyjny. Uczniowie pisali go przez 60 minut w dwóch turach: dla klas 1-4 i 5-8.

W naszej szkole na potrzeby testu wybraliśmy książki:
dla klas 1-4 – „Cukierku, ty łobuzie” Waldemara Cichonia (całość)
dla klas 5-8 „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego (rozdziały od „Słoneczne dni” (s. 57) do „Celestynów” włącznie (s.215))

Do testu zakwalifikowały się następujące osoby:
z klas 1-4
Julia Augustynek kl. IId
z klas 5-8
Alicja Sobieszek kl. Vc
Kacper Miśkiewicz kl. Vb
Urszula Lamorska kl. VIIIe
Hania Gieroba kl. Vc
Oliwia Kandulska kl. VIIIj

Wymaganą liczbę punktów uzyskała Julia Augustynek i to ona będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym.
Na tym jednak przygoda się nie kończy. Uczestnicy Wielkiej Ligi chcą nadal czytać i sprawdzać swoją wiedzę na temat różnych książek. Umówiliśmy się zatem, że będziemy kontynuować spotkania z książką w ramach Klubu Czytelników, o których poinformujemy już po feriach. Oczywiście będzie nam miło, jeśli inni uczniowie będą chcieli do nas dołączyć.