2018-2019Św 18-19

Warsztaty pierwszej pomocy

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia.

W dniu 14 czerwca 2019 roku w świetlicy 11A uczniowie uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzili zaproszeni studenci Ratownictwa Medycznego. Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie mieli szansę praktycznych ćwiczeń z użyciem fantomów oraz nauki w grupach tzw. pozycji bocznej ustalonej. Kolejnym celem spotkania było przypomnienie poszczególnych numerów alarmowych i nauka umiejętnego zgłaszania wypadku. Na zakończenie zajęć dzieci zadawały mnóstwo pytań, co świadczyło zainteresowaniu tym ważnym tematem.

Wszystkim naszym uczniom życzymy bezpiecznych wakacji.