2018-2019K 18-19Ogólnopolski

IV Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej

Dnia 30 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej „Zaśpiewajmy Panu”, w którym udział wzięli nasi uczniowie: solistki: Patrycja KASZLIKOWSKA (kl. II i), Maria TRYNDOCH (kl. IV a), Lena IGNATIUK (kl. VIII f) i akompaniament: pianino – Patryk SUDEWICZ (kl. VI b), skrzypce – Mateusz MAC (kl. VIII a).
Laureatką konkursu w kategorii klas I-III została Patrycja KASZLIKOWSKA (kl. II i) zajmując II miejsce, a wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII otrzymała Lena IGNATIUK (kl. VIII f).

Każdy uczestnik zaprezentował jeden utwór, a jury brało pod uwagę dobór repertuaru, emisję głosu, intonację, sposób prezentacji utworu i ogólne wrażenia artystyczne. Uczniów do konkursu przygotowali: s. Estera A. Mizińska oraz ks. Damian Ziętek

Oprócz nagród dla laureatów i wyróżnionych pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów.

Opracowanie: s. Estera A. Mizińska

Patrycja Wysocka