XIX Ogólnopolska Pielgrzymka

W dniach 3-4 października odbyła się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Naszą szkołę reprezentowało 32 uczniów pod opieką nauczycieli i ks. Roberta Śliża. Przed dotarciem do celu pielgrzymi zatrzymali się w mało znanym Muzeum Zapałek w dawnej Fabryce Zapałek w Częstochowie. Wystawa i opowieści przewodnika wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się 3 października o godz. 20.00 nabożeństwem różańcowym w intencji społeczności szkół noszących imię Jana Pawła II oraz Apelem  Jasnogórskim w Kaplicy Matki Boskiej. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta sprawowana w środę, 4 października o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika. W tym roku nasze jasnogórskie spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
Wspaniałą atmosferę pielgrzymki podsycały śpiewy przy akompaniamencie gitary oraz radosne tańce na błoniach jasnogórskich.  (oprac. B. Osmulska)

Krzysztof Mackiewicz