Escape Room

Dnia 22 marca Uczniowie naszej szkoły mieli okazję przejść przez zdalny Escape Room przeprowadzony z wykorzystaniem aplikacji Teams, który przygotowały nauczycielki fizyki i chemii – P. Sylwia Meronk-Pycek i P. Agnieszka Mełgieś-Kępa .

Klasy siódme rozwiązywały Escape Room z zadaniem interdyscyplinarnym, łączącym treści z chemii, fizyki i matematyki, którego tematyka skupiona była wokół lądowania na Marsie łazika Perseverance.

Rozwiązywanie kolejnych zadań prowadziło uczniów do odpowiedzi na pytanie, jak brzmi ukryta przez inżynierów z NASA wiadomość zapisana na spadochronie, który pomógł łazikowi w lądowaniu na Marsie.

Escape Room o tematyce pierwszego dnia wiosny, był zadaniem przygotowanym dla młodszych uczniów.

Kolejne zagadki związane z rozpoczynającą się właśnie porą roku rozwiązywali Uczniowie klas 4i oraz 6g.

Escape Room był jednym z działań prowadzonych w ramach obchodów Dnia Nowych Technologii.
oprac.

A. Mełgieś-Kępa