2020-2021Ogólnopolski

Ogólnopolski Konkurs “Pielgrzymi szlak Jana Pawła II”

Zapraszamy do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Pielgrzymi szlak Jana Pawła II”
z zakresu V Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.

Konkurs adresowany jest do uczniów kl. IV – VIII szkół podstawowych w całej Polsce.
Temat konkursu:
Podczas V pielgrzymki do Ojczyzny Jana Paweł II szczególną uwagę poświęcił sumieniu.
W homilii wygłoszonej 22 maja 1995 r. w Skoczowie mówił do wiernych :
„Być człowiekiem sumienia, to znaczy przede wszystkim w każdej sytuacji swojego sumienia słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać, choć jest on nieraz trudny i wymagający; to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie i wokół siebie, a także nie godzić się nigdy na zło. (…) Być człowiekiem sumienia, to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo się nawracać. Być człowiekiem sumienia, to znaczy angażować się w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju, w naszych rodzinach, w społecznościach, w których żyjemy, i w całej Ojczyźnie; to znaczy także podejmować odważnie odpowiedzialność za sprawy publiczne; troszczyć się o dobro wspólne, nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich, w duchu ewangelicznej solidarności: Jeden drugiego brzemiona noście (Ga 6,2).”
Powyższe słowa Ojca Świętego uczyń inspiracją swojej pracy literackiej.IV. Forma – dowolna forma literacka (wiersz, opowiadanie, list, pamiętnik, reportaż, wywiad, esej…).

Zasady uczestnictwa w konkursie:

• Jury konkursowe powołane w sposób formalny przez Dyrektora Szkoły wyłoni zwycięzców w dwóch grupach wiekowych (klasy IV-VI oraz VII-VIII) oraz dwóch kategoriach literackich – poezja i proza.
  • Do udziału w konkursie szkoła może zgłosić 3 uczestników w każdej kategorii wiekowej.
  • Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia /zał.1/.
  • W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, których opiekunowie prawni wyrazili zgodę na uczestnictwo dziecka w konkursie oraz na przetwarzanie i publikację danych osobowych /zał.2/.
  • Prace nieprzekraczające 3 stron formatu A4, czcionką Times New Roman 12 należy przesłać drogą elektroniczną na adres :
    jp2konkurs@sp51.lublin.eu
  • Termin nadsyłania prac upływa 10 maja 2021 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 9 czerwca 2021 r.

Więcej informacji w załączonym Regulaminie konkursu

Opracowanie: p. A. Maj, p. D. Śnitko

Patrycja Wysocka