2020-2021Dyrektor

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51
im. Jana Pawła II w Lublinie
z dnia 13 maja 2021 r.
w sprawie nauczania hybrydowego w kl. IV-VIII
w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
w okresie od 17 maja 2021 r. do 28 maja 2021 r.

Szanowni Państwo,

Do nauki stacjonarnej wrócili już uczniowie klas I-III. Zajęcia przebiegają bez większych zakłóceń, nie otrzymuję od Rodziców niepokojących informacji. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i zrozumienie trudności organizacyjnych.

Przed nami nauczanie hybrydowe i powrót do nauki stacjonarnej uczniów klas starszych, czyli klas IV-VIII. Przygotowanie się do powrotu do szkoły i ponowne wprowadzenie uczniów w świat edukacji stacjonarnej to niemałe wyzwanie dla nas wszystkich.

Chcemy się do tego powrotu należycie przygotować, przede wszystkim chcemy zadbać o dobrostan naszych uczniów. Nasza szkoła w czasie nauki hybrydowej będzie bez stopni, sprawdzania zeszytów, kartkówek, sprawdzianów. Nie będziemy używać języka wskazującego na zaległości, nadrabianie, nadganianie, brak wiedzy uczniów. Zadbanie o reintegrację jest sprawą priorytetową. Sprawdzając stan wiedzy uczniów położymy nacisk na metody, które nie generują dodatkowego stresu (np. praca w grupach zbierających informacje, praca w parach).

Pracujemy tylko na mocnych stronach edukacji zdalnej, resztę żegnamy.

Motto przewodnie powrotu do nauki stacjonarnej brzmi:

„Przed nami powrót do innej szkoły. Wracajmy uważnie”

Pierwszy dzień nauki stacjonarnej każdej klasy będzie bez zajęć dydaktycznych – planujemy 4-godzinne spotkanie z wychowawcą, które będzie miało charakter reintegracji. Zaproponujemy uczniom rozmowę o emocjach, które towarzyszą im w pierwszych dniach stacjonarnych zajęć. Zachęcimy Uczniów do odpowiedzi na pytania “Jak się czuję?”, “Z czym przychodzę po okresie edukacji zdalnej?”, “Czego potrzebuję, by dobrze funkcjonować w szkole?”.

Zwracam się do Państwa Rodziców z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniu swoich dzieci do nauki stacjonarnej. Zachęcam Państwa Rodziców do komunikowania powrotu do szkoły swoim dzieciom w konstruktywny sposób. Porozmawiajcie z dziećmi na ten temat, pomóżcie im oswoić się z nową sytuacją, porozmawiajcie o emocjach, które im towarzyszą. Nie epatujcie strachem, uspakajajcie. Pedagog i psycholog szkolny są do Państwa dyspozycji. Dyrektor i wicedyrektorzy otwarci są na przegadanie indywidualnych sytuacji.

Przedstawiam Państwu harmonogram najbliższych wydarzeń z prośbą o zarezerwowanie terminów na spotkanie w wychowawcą:

1. 18 maja 2021 – do godziny 16:10 – wystawienie proponowanych ocen z przedmiotów i ocen zachowania (tylko na podstawie ocen uzyskanych podczas zdalnego nauczania);
  2. 18 maja 2021 – spotkania z Rodzicami uczniów klas I-III (podany będzie harmonogram godzinowy) spotkanie online;
  3. 19 maja 2021 – spotkania z Rodzicami uczniów klas IV-VII (podany będzie harmonogram godzinowy) spotkanie online;
  4. 25-27 maja 2021 – egzamin ósmoklasisty – klasy I-III pracują stacjonarnie, klasy IV-VII dni wolne od zajęć dydaktycznych;
  5. 28 maja 2021 – dzień wolny od zajęć dydaktycznych (tzw. dyrektorski);
  6. 31 maja 2021 – początek nauki stacjonarnej wszystkich uczniów;
  7. 4 czerwca 2021 – dzień wolny od zajęć dydaktycznych (tzw. dyrektorski).

Przedstawiam Państwu hybrydowy harmonogram powrotu uczniów klas IV-VIII w naszej szkole:

1. 17 maja 2021 – klasy VIII, IV, V – nauka stacjonarna, klasy VI, VII nauka zdalna;
  2. 18 maja 2021 – klasy VIII, IV, V – nauka stacjonarna, klasy VI, VII nauka zdalna;
  3. 19 maja 2021 – klasy VIII, VI, IV A, B, C – nauka stacjonarna, klasy IV D, E, F, G, H, I, J, wszystkie klasy V, wszystkie klasy VII nauka zdalna;
  4. 20 maja 2021 – klasy VIII, VI, IV A, B, C – nauka stacjonarna, klasy IV D, E, F, G, H, I, J, wszystkie klasy V, wszystkie klasy VII nauka zdalna;
  5. 21 maja 2021 – klasy VIII, VII, IV A, B, C – nauka stacjonarna, pozostałe klasy, czyli klasy IV D, E, F, G, H, I, J, wszystkie klasy V, wszystkie klasy VI nauka zdalna;
  6. 24 maja 2021 – klasy VIII, VII, IV A, B, C – nauka stacjonarna, pozostałe klasy, czyli klasy IV D, E, F, G, H, I, J, wszystkie klasy V, wszystkie klasy VI nauka zdalna;
  7. 31 maja 2021 – wszystkie klasy I-VIII nauka stacjonarna;
  8. Wszystkie klasy I-III pracują w trybie stacjonarnym, także w trakcie egzaminu ósmoklasisty.

Pozostaję do Państwa dyspozycji

Marek Krukowski