2020-2021B 20-21kl. 1-2-3

Pasowanie na czytelnika 2021

2 czerwca odbyło się długo wyczekiwane Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Nasi najmłodsi czytelnicy obejrzeli przedstawienie na podstawie lektury pt. „Nie płacz koziołku”.
Uczniowie klasy 2 f okazali się świetnymi aktorami. Do występu zostali przygotowani przez wychowawcę p. Sylwię Portkę i nauczyciela bibliotekarza p. Sylwię Wiracką.

Pierwszaki po obejrzeniu inscenizacji złożyli przyrzeczenie, a na koniec otrzymali książkę pt. „Pierwsze abecadło”.
Wyprawki Czytelnicze zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała Książka – wielki człowiek”.
Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytanie to wielka przygoda! Cieszymy się, że przez kolejne lata będziemy przeżywać ją razem!