2021-2022S 21-22Sport

Sukcesy pływackie uczniów SP51

W dniu 26 listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XXVI Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Lublin w pływaniu dziewcząt i chłopców. Uczniowie SP51 zdobyli łącznie 15 medali – 2 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych.

Sukcesy naszych uczniów w konkurencjach drużynowych:

I miejsce w sztafecie 6x 25m stylem dowolnym w składzie: Grzegorz Król kl. 4f, Tomasz Stec kl. 4f, Kacper Olszak kl. 6e, Alan Pietras kl.6e, Franciszek Stefaniuk kl.6e, Krzysztof Pawlak kl. 7h.

III miejsce w sztafecie dziewcząt 6x 25m stylem dowolnym w składzie: Gabriela Wójcik kl. 4f, Ilona Jamróz kl. 6e, Amelia Jezierska kl. 6e, Emilia Tymczuk kl. 6e, Wiktoria Wartacz kl. 6e, Małgorzata Hapak kl. 7j.

III miejsce w sztafecie chłopców 6x 25m stylem dowolnym w składzie: Adam Dybowski kl. 8h, Jakub Gościński kl. 8h, Szymon Królik kl. 8h, Robert Wajler kl. 8h, Tobias Gawetski kl. 8h, Ignacy Lis kl. 8h, Paskal Walczyński kl. 7h, Mikołaj Cieślak kl. 7h, Jacek Mazur kl. 7h.

III miejsce w sztafecie dziewcząt 6x 25m stylem dowolnym w składzie: Jagoda Roczon kl. 8h, Julia Danilewicz kl. 8h, Iga Rumińska kl. 8h, Weronika Lichota kl. 8i, Jagoda Kizińska kl. 8l, Martyna Czaplińska kl. 8i, Klaudia Kazanowska kl 7h.

W konkurencjach indywidualnych nasi uczniowie zajęli kolejno następujące miejsca na podium:

I miejsce 50 m stylem grzbietowym – Julia Danilewicz kl. 8h
II miejsce 50 m stylem motylkowym – Jakub Gościński kl. 8h
II miejsce 50 m stylem dowolnym – Klaudia Kazanowska kl. 7h
II miejsce 50m stylem klasycznym – Grzegorz Król kl. 4f
II miejsce 50 m stylem motylkowym – Alan Pietras kl. 6e
II miejsce 50 m stylem dowolnym – Kacper Olszak kl. 6e
II miejsce 50m stylem dowolnym – Małgorzata Hapak kl. 7j
III miejsce 50 m stylem grzbietowym – Adam Dybowski kl. 8h
III miejsce 50 m stylem klasycznym – Szymon Królik kl. 8h
III miejsce 50m stylem motylkowym – Emilia Tymczuk kl. 6e
III miejsce 50m stylem dowolnym – Krzysztof Pawlak kl. 7h

Chłopcy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii klas 4-6.

W kategorii klas 7-8 w klasyfikacji generalnej zawodów dziewczęta i chłopcy uzyskali III miejsce.

Opiekunowie: Damian Frankowski, Piotr Kubić, Paweł Stec

Marcin Stec