Pomoc Ukrainie

Poniżej przekazujemy informacje, w jaki sposób możemy włączyć się w pomoc Ukrainie:

• zbiórka rzeczy we współpracy z Bychawskim Centrum Kultury (planowany transport – koniec marca). Zbieramy:  kaszki na wodę, owsianki na wodę, jedzenie w słoiczkach dla dzieci, mleko w proszku, klopsy w słoikach lub inne produkty w słoikach/ puszkach, zupki chińskie, soczki i musy w kartonikach lub tubkach Zbieramy również pościel jednorazową potrzebną do chemioterapii w oddziale onkologicznym lwowskiego szpitala.
    Rzeczy należy składać w sali 01B lub na dyżurce z karteczką “Transport na Ukrainę – Bychawa”;
  • sponsorowanie obiadów dla nowych uczniów z Ukrainy. Osoby zainteresowane ta formą pomocy prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Kamilą Pytką (pokój 7D) lub telefoniczny (tel. kom.: 880 527 240, tel.: (81) 527 88 80 wew. 26);
  • zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszego kraju oraz dla walczących na froncie – zbiórka bezterminowa. Potrzebne w każdej ilości:
    – pampersy (wszystkie rozmiary),
    – chusteczki nawilżane,
    – mleko w proszku dla dzieci, kaszki, słoiczki typu Gerber, musy, itp.,
    – kremy do pupy typu Sudokrem,
    – podpaski,
    – papier toaletowy,
    – ręczniki papierowe,
    – żele pod prysznic, dezodoranty, antyperspiranty, szampony, pasy do zębów i szczoteczki,
    – klapki damskie pod prysznic,
    – leki przeciwbólowe dla dorosłych (Apapa, Ibuprom, itp.) i dla dzieci w płynie (np. Ibum), bandaże, gazy opatrunkowe, igły, strzykawki, woda utleniona,
    – jedzenie typu instant, konserwy, kabanosy, zupki chińskie (jedzenie, które można na szybko przygotować),
    – NOWA bielizna bawełniana dziecięca, damska, męska (wszystkie rozmiary),
    – koce, kołdry, poduszki, pościel,
    – ubranka dla dzieci 0-3 miesiące i koszule dla karmiących mam.
    Na razie nie ma potrzeby zbiórki innych ubrań poza wymienionymi.
    Rzeczy proszę przynosić bezpośrednio do p. Michała Waska – kierownika gospodarczego lub zostawiać na dyżurce przy wejściu do szkoły z karteczką „Dla p. Michała”;
  • pomoc dla uchodźców na dworcu PKP i PKS, oczekujących na dalszy transport do miejsca docelowego. Na stronie Facebooka zamieszczony jest harmonogram pracy wolontariuszy na dworcu PKS w ciągu całej doby oraz harmonogram dowozu jedzenia (ma to zapobiec marnowaniu się jedzenia).

Link do harmonogramu pracy wolontariuszy
    Link do harmonogramu dowozu jedzenia

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i dobro, jednocześnie prosimy o dalszą pomoc. Razem możemy więcej!

Magdalena Wójtowicz