Tytuł „Szkoła dla innowatora” dla SP51

W dniu 28 marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki podsumowująca ogólnopolski projekt „Szkoła dla innowatora”.

Konferencja była okazją do przedstawienia szkół biorących udział w projekcie, a także podzielenia się praktycznymi wnioskami i doświadczeniami, jakie wynieśli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z pracy nad zaproponowanymi metodami i narzędziami.

Głównym punktem konferencji było wręczenie uczestnikom projektu tytułu „Szkoły dla innowatora”, którą dla SP51 odebrał Pan Dyrektor Marek Krukowski.

W dalszej części odbyły się dyskusje panelowe, gdzie zarówno dyrektorzy, jak i nauczyciele oraz eksperci podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie pracy nad zadaniami interdyscyplinarnymi, rozwojem kompetencji proinnowacyjnych u uczniów, re-aranżacją przestrzeni oraz realizacją projektów badawczych i społecznych. W panelu z udziałem dyrektorów omawiano, jak skutecznie wdrażać innowacyjne zmiany w szkole oraz roli dyrektora w tym procesie.

W wersji pilotażowej programu uczestniczyło 20 szkół, wybranych w drodze konkursu do którego zgłosiło się 400 placówek z całej Polski. W tym elitarnym gronie znalazła się Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym projekcie. Mamy nadzieję że nabyte umiejętności pozwolą nam jeszcze lepiej przygotować naszych uczniów do wejścia w dorosłe życie w zmieniającym się, coraz bardziej nieprzewidywalnym świecie.

Więcej o konferencji podsumowującej dwa lata pracy szkół
w projekcie oraz fotogaleria na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej

opracowanie: p. Iwona Piotrowicz, p. Urszula Furtak