2021-2022kl. integracyjne

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła prowadząca oddziały integracyjne jest szczególnie otwarta na problemy osób niepełnosprawnych. Zależy nam na zwiększeniu wiedzy uczniów na temat trudności osób ze spektrum autyzmu. W minionym tygodniu wiele klas włączyło się w akcję „Łańcuch serc”, w klasie 6c odbyły się lekcje „Klasowy łańcuch serc” oraz „Mam tak samo – tylko bardziej”.
Dzięki udziałowi w takich zajęciach uczniowie mogli doświadczyć, z jakimi trudnościami mierzą się osoby ze spektrum autyzmu.

To ważne, byśmy uczyli się dostrzegać potrzeby drugiego człowieka, wzmacniali postawę szacunku, empatii i otwartości!

opracowanie p. Bożena Osmulska

Patrycja Wysocka