2021-2022Św 21-22

Książka przyjacielem

Wszyscy wiemy, że czytanie książek przynosi same korzyści i rozwija różne umiejętności zarówno u małych, jak i dużych czytelników. Książki pomagają nam odkrywać świat, siebie i drugiego człowieka.

W tym tygodniu staraliśmy się zachęcić Świetliczaków do czytania. Wspólnie odkrywaliśmy fascynujący świat słowa pisanego. Dzieci poznawały etapy powstania książek, oglądały prezentacje na temat najpiękniejszych bibliotek i najbardziej oryginalnych książek na świecie, opowiadały o swoich ulubionych lekturach.

Odbywały się liczne wyjścia do naszej biblioteki, a w poniedziałek Pierwszoklasistów przebywających w świetlicy odwiedziła Pani Sylwia ze szkolnej biblioteki, która poprowadziła kreatywne zajęcia na podstawie książki “Kłopot” I. Chmielewskiej.

Na zajęciach plastycznych powstawały: projekty okładek do książek, zakładek oraz postacie z bajek stworzone techniką origami. Uczniowie tworzyli flipbooki i komiksy. Na zakończenie tygodnia dzieci miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat książek uczestnicząc w indywidualnym konkursie.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie z przyjemnością będą czytać książki przez całe swoje życie.

Opracowanie: Małgorzata Paprota