.2023-2024

Cztery żywioły w Biblio

Czy wiecie czym jest Wielka Plama Śmieci? Ile wody potrzeba, by wyprodukować jednego hamburgera albo w czyich żyłach płynie niebieska krew? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie klasy 5g podczas „Turnieju czterech żywiołów”, który odbył się w ostatni piątek w MBP Biblio. Gościem specjalnym wydarzenia zorganizowanego w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki była sama autorka serii książek „Ziemia”, „Woda”, „Wiatr”, „Ogień” – Anna Skowrońska. Dzięki uczciwej rywalizacji naszych rezolutnych piątoklasistów cztery wyjątkowe książki trafiły do biblioteki szkolnej.

opracowanie: p. K. Pyda

Patrycja Wysocka