.2023-2024Świetlica 2023-2024

Razem w kosmosie

W tym roku świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym RAZEM W KOSMOSIE.
Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 6 -10 lat (klasy 0-3) i ma na celu zainspirowanie ich do nauki o kosmosie i astronomii. Poprzez szereg interaktywnych zadań i eksperymentów, uczniowie będą mieli możliwość nauczenia się podstawowych faktów o układzie słonecznym, planetach, gwiazdach, a także zrozumienia podstawowych zasad, które rządzą naszym wszechświatem.

Jest to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, który łączy nauki przyrodnicze, fizykę, sztukę i komunikację, aby zainspirować uczniów do nauki i odkrywania wszechświata. Projekt ma za zadanie poszerzenie wiedzy na temat kosmosu oraz zaciekawienie tym tematem poprzez eksplorację, interakcję i twórczość.

Projekt “Razem w Kosmosie” nie tylko kształci uczniów w dziedzinie nauki, ale także promuje wartości takie jak praca zespołowa, kreatywność i odpowiedzialność, które są niezbędne w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.

W ramach projektu Razem w Kosmosie wykonaliśmy modele „Kosmosu w słoiku” oraz pracę plastyczną „W Kosmosie” wykonaną technika stemplowania.

Opracowanie: Monika Lipska-Kowal