.2023-2024kl. integracyjne

“Każdy inny – wszyscy równi”

W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt Edukacyjno- Społeczny “Każdy inny – wszyscy równi”. Projekt ma na celu uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach projektu w miesiącu październiku obchodziliśmy ” Światowy Dzień Serca”, “Międzynarodowy Dzień Niesłyszących”, “Miesiąc Świadomości Mutyzmu Wybiórczego” oraz “Międzynarodowy Miesiąc AAC”.
W związku z poruszaną podczas zajęć różnorodną tematyką, uczniowie mogli poznać budowę narządów: serca i ucha, definicję osoby niesłyszącej i mutyzmu wybiórczego, a także specyfikę porozumiewania się językiem migowym oraz komunikacją alternatywną.
Serdecznie dziękujemy klasom : 1a, 2c, 3b, 3d, 7j, 8a za realizację zadań.
Koordynatorzy: K. Sawicka, A. Smarkala, K. Sudewicz

Patrycja Wysocka