.2023-2024kl. integracyjne

Dzień Integracji

20 października w naszej szkole pod hasłem „Jesteśmy razem” obchodziliśmy Dzień Integracji zorganizowany przez nauczycieli specjalistów. Uczestniczyły w nim klasy integracyjne i zaproszone klasy ogólnodostępne. Wydarzenie składało się z dwóch części, dla klas I-III i IV-VIII, połączonych wspólnym tańcem i śpiewem piosenki „Bratnie dusze”. Celem wyjątkowego spotkania było wzmacnianie pozytywnych relacji koleżeńskich, budowanie więzi i przynależności do grupy.
W ramach zorganizowanych aktywności dominowały gry i zadania zespołowe wymagające współpracy i integracji klasy. Uczniowie klas młodszych chętnie brali udział w różnych konkurencjach, które polegały głównie na wyścigach z różnymi przyborami i rzutach do celu. Uczniowie klas starszych stoczyli bitwę na papierowe kulki i w zespolonej stretchem grupie dążyli do wyznaczonego celu. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Na zakończenie uczennice z klasy 8c przygotowały układ taneczny do piosenki „Diamonds”.
Swoją obecność na wydarzeniu uczestnicy „Dnia Integracji” zaznaczyli podpisem i rysunkiem na plakacie „Jesteśmy razem” symbolizującym wartość zespołu, w którym każdy jest ważny, potrzebny i niezastąpiony. Zespołu, w którym każdy może na miarę swoich możliwości pokonywać swoje słabości, ograniczenia, poczuć smak zwycięstwa i wesoło spędzić czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Opracowanie: p. Agnieszka Matuszewska w imieniu nauczycieli specjalistów

Patrycja Wysocka