.2023-2024kl. 1-2-3kl. integracyjneWycieczka

Szlakiem lubelskich legend

18 września uczniowie klasy 3 A wraz z nauczycielkami M. Leśniak i A. Laudy wzięli udział w II edycji spacerów „Odkryj Lublin- zainspiruj się historią naszego miasta!”.
Tematem wydarzenia były „Legendy Lublina dla dzieci”. Zaprezentowała je pani M. Mazur-Ciseł, autorka książki o takim samym tytule. Podczas wędrówki szlakiem lubelskich legend dzieci poznały historię miasta i dzieje jego dawnych mieszkańców. Odwiedziły na Starym Mieście, będące symbolem naszego grodu koziołki: Kazika, Światłowida i Onufrego oraz Kamień nieszczęścia przy ulicy Jezuickiej. Wspólny spacer zakończył się degustacją lubelskiego przysmaku, czyli cebularza. Opowieści z życia Koziego Grodu, często pełne magii na długo pozostaną w naszej pamięci.

Opracowanie: Małgorzata Leśniak

Agnieszka Dębiak