.2023-2024

Spotkanie projektowe w Ostrawie

W dniach 6-10 listopada br. w czeskiej Ostrawie miało miejsce ostatnie spotkanie szkoleniowe partnerów projektu ME-Health z Polski, Austrii, Czech, Francji i Holandii współfinansowanego z programu Erasmus+.

Głównym tematem rozmów były rozwiązania cyfrowe, które mogą być wsparciem psychologiczno-pedagogicznym dla młodzieży po pandemii Covid-19. Wśród nich można wymienić m.in. dziennik wdzięczności, aplikację “Nie panikuj!” czy Rootd.

Wypracowane przez partnerów projektu wnioski znajdą swoje miejsce w przewodniku ME-Health, który powstanie na zakończenie projektu. Przewodnik będzie dostępny w wersji cyfrowej we wszystkich językach projektu.

W ramach spotkania szkoleniowego w Ostrawie uczestnicy mieli też okazję zapoznać się z przedsięwzięciami podejmowanymi przez szkoły i placówki regionu, mającymi na celu walkę z sytuacjami kryzysowymi, odwiedzili placówki szpitalne oraz centra zdrowia psychicznego w Ostrawie i Frydek-Mistek.

Projekt ME-Health jest realizowany od 1 lutego 2022 r. do 31 maja 2024 r. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Województwo Lubelskie.

Anna Wójcik