.2023-2024Świetlica 2023-2024

Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie

Dzieci uczęszczające do świetlicy wykonały w listopadzie kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego projektu “Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie…przysłów”. Tym razem temat dotyczył przyjaźni. Uczniowie próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania: “Co to znaczy być dobrym przyjacielem?”,” Jak zachowują się prawdziwi przyjaciele?” oraz wyjaśniali przysłowie- prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Świetliczaki opowiadały o wielkich przyjaźniach występujących w znanych im bajkach, wykonały ilustracje wybranych przez siebie bajkowych postaci. Na zakończenie zajęć uczniowie zrobili upominek dla swojego przyjaciela- przestrzenne serce wykonane techniką origami. Wykonany upominek mogli wręczyć ulubionej osobie z okazji Dnia Życzliwości, który obchodzony jest 21 listopada.

Opracowanie: Małgorzata Paprota

Magdalena Wójtowicz