.2023-2024.WażneK 23-24Sukces 2023-2024

III miejsce w DBK

Z wielką przyjemnością informujemy, że Alan Stec – uczeń klasy 7e – zdobył III miejsce w XX Regionalnym Konkursie Informatycznym “Dzień Bezpiecznego Komputera” organizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Fundacji VCC.

W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 1150 uczniów z 47 szkół Lublina i województwa lubelskiego, w tym z 25 szkół podstawowych.

Konkurs jest inicjatywą lokalną organizowaną w ramach światowego Dnia Bezpiecznego Internetu przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, a w tym roku towarzyszyły mu dodatkowo wykłady tematyczne z zakresu bezpieczeństwa sieciowego, które wygłosili specjaliści z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz nauczyciele akademiccy zajmujący się zastosowaniem sztucznej inteligencji w rozwiązaniach IT.

Alan przygotowywał się do konkursu pod opieką Pana Marcina Steca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Wójtowicz