.2023-2024.Aktualne

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia 2024 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Podczas tego wydarzenia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych działaniach. Pomogły one pogłębić wiedzę na temat autyzmu oraz tworzyć przestrzeń, w której każdy uczeń czuje się akceptowany i szanowany.

W tym roku szczególnie zwróciliśmy uwagę na budowanie relacji oraz komunikację. Wierzymy, że prawidłowe relacje oraz umiejętność prowadzenia dialogu są kluczowe dla tworzenia atmosfery życzliwości i szacunku ważnej dla wszystkich, a szczególnie dla osób ze spektrum autyzmu.

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych temu tematowi, podjęli próbę cichej przerwy, prowadzili rozmowy na wylosowany temat z nowo poznaną osobą z innej klasy. Swoją wiedzę na temat autyzmu sprawdzili biorąc udział w interaktywnym quizie Kahoot. Ten dzień przyczynił się do bliższego poznania funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu oraz integracji społeczności szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia. Szczególne gratulacje dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w proponowanych działaniach.

Opracowanie w imieniu Zespołu Specjalistów:
Agnieszka Matuszewska

Magdalena Wójtowicz