Warsztaty chemiczno-biologiczne

Dnia 14 czerwca 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej z obszaru całego województwa lubelskiego uczestniczyli w pokazach oraz warsztatach chemicznych, które towarzyszyły konferencji nauczycieli „W drodze do sukcesu – jak uczyć twórczo i efektywnie chemii .”

W trakcie warsztatów 9 uczniów ze szkoły Podstawowej nr 51 mogło samodzielnie przeprowadzać doświadczenia chemiczne i obserwować ich barwne efekty a także badać DNA zawarte w cebuli, określać zawartość witaminy C w soku z pomarańczy, witaminie C z apteki i kwasku cytrynowym oraz doświadczalnie sprawdzać ilość i właściwości katalazy w wybranych produktach żywnościowych.

Warsztaty te utwierdziły nas w przekonaniu, że należy z uwagą obserwować otaczających nas świat – we wszystkich zjawiskach z życia codziennego znajdziemy coś z biologii, fizyki,chemii.
Opracowanie: p. D. Żak

Patrycja Wysocka