2018-2019B 18-19Ogólnopolski

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

W tym roku znów czytamy Jeżycjadę w naszej szkole.

Inicjatorem i koordynatorem jest biblioteka szkolna, ale do działań włączają się także pozostali nauczyciele, zwłaszcza wielbiciele książek Małgorzaty Musierowicz. Zachęcamy także rodziców do wspólnego czytania fragmentów przygód Borejków i ich przyjaciół. W tym roku szczególnie polecamy książki „Ida sierpniowa” i „Kłamczucha”.

W dniach 25-29 marca w bibliotece szkolnej odbędą gry i konkursy związane ze znajomością wyżej wymienionych książek.

Jeżycjada – zabawa dla rodziców
A może Rodzice też chcieliby się włączyć do zabawy? Jeśli tak zachęcamy do przysyłania krótkich zdjęć z ulubioną książką z serii i dokończenie zdania „Kocham Jeżycjadę, bo……”.

Ze zdjęć zrobimy kolaż, który umieścimy w naszej bibliotece, na facebooku i stronie szkoły. Na zdjęcia i komentarze czekamy na FB oraz pod adresem mailowym

biblioteka@sp51.lublin.eu