2019-2020Wycieczka

Wycieczka do Warszawy

12 lutego uczniowie klas 8a, 8c i 7f pod opieką p. Magdaleny Gołofit, p. Beaty Czykalskiej, p. Agnieszki Mełgieś i p. Sylwii Meronk-Pycek wybrali się się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Zwiedzanie sejmowego gmachu obejmowało:
wystawę dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczypospolitej, a także makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu, z której uczniowie mogli obserwować odbywające się obrady oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Udało nam się również spotkać kilku znanych polityków.

Kolejnym miejscem odwiedzonym przez grupę było Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyryte na ścianach kalendarium Powstania, stalowy monument nazywany sercem muzeum oraz dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizującego życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym, czy replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1 – wszystko to wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Podążali oni śladami Powstańców, zbierając kartki z kalendarza, na których utrwalone zostały wydarzenia z każdego dnia Powstania. Kończąc zwiedzanie uczniowie zgodnie twierdzili, że czują niedosyt i chętnie spędziliby tam znacznie więcej czasu.

Ostatnim punktem wycieczki, na który wszyscy czekali z niecierpliwością był musical „Romeo i Julia” w teatrze muzycznym Buffo. Spektakl w 3D był niesamowitym przeżyciem artystyczny i bardzo podobał się uczniom.

Do Lublina wróciliśmy około północy i choć zmęczenie dawało się we znaki, a harmonogram był bardzo napięty, to wycieczka pozostawiła wiele niesamowitych wspomnień.

Opracowanie: p. S. Meronk-Pycek

Patrycja Wysocka