2020-2021kl. 4

Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt klasy 4a, 4b oraz 4i przygotowały projekt, którego celem było zwrócenie uwagi na prawidłowe traktowanie zwierząt.

Święto to obchodzone jest corocznie 4 października, na cześć patrona zwierząt i ekologii – św. Franciszka. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono na konwencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. W Polsce po raz pierwszy został zorganizowany w 1993 roku.

Zadaniem uczniów było przygotowanie rysunków różnych zwierząt oraz haseł, dotyczących prawidłowego zachowania się w stosunku do naszych czworonożnych przyjaciół, a także zwrócenie uwagi na los zwierzaków. Z prac uczniów wymienionych klas 4 uczniowie klasy 8d oraz uczennice z klasy 7e, pod kierunkiem P. Elżbiety Piskorskiej i P. Agnieszki Mełgieś – Kępy przygotowali wystawę, którą oglądać można na patio C.

opracowanie: p. A. Mełgieś – Kępa

Patrycja Wysocka