2020-2021K 20-21kl. 1-2-3S 20-21

Zwierzęta i rośliny chronione

24 maja 2021 r. obchodzimy Europejski Dzień Parków Narodowych. Z tą tematyką był powiązany  konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego o tematyce ekologicznej.  Był to konkurs o zasięgu powiatowym organizowany przez Szkołę Podstawową nr 51 w Lublinie im.  Jana Pawła II
pt.:  „Zwierzęta i rośliny chronione w polskich parkach narodowych”.

Głównym celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za przyszłość naszej planety.
Pragnęliśmy także przyczynić się do zaspokojenia ekspresji dzieci oraz  umożliwienia im osiągnięcia sukcesu twórczego.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W VII edycji wzięło udział 86 dzieci uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych oraz świetlic.  Podczas oceny prac przesłanych na konkurs zwracano uwagę na poziom aktywności twórczej, samodzielność, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Spośród prac, które spełniały kryteria konkursu, komisja wyłoniła najbardziej pomysłowe  i przyznała:

Grupa przedszkolna

I miejsce
Bartłomiej  Ikwanty gr III Przedszkole – Zespół Placówek Oświatowych w Dysie – opiekun: Aneta Gołofit

II miejsce
Wiktor Słoboda lat 6  – Przedszkole nr 50 w Lublinie  –  opiekun: Jolanta Ipnar

III miejsce
Igor Kuziora lat 5 –  Przedszkole nr 43 w Lublinie  –  opiekun: Magdalena Gagoś, Katarzyna Małek

Wyróżnienie
Nikola Smoleń lat 7 – Przedszkole nr 50 w Lublinie –  opiekun: Jolanta Ipnar

Klasy I – III

I miejsce
Kajetan Jurkowski kl.1 – Szkoła Podstawowa nr 47  w Lublinie – opiekun: Malina Piłat
Antoni Chęć kl.3c – Szkoła Podstawowa w Niemcach – opiekun: Małgorzata Giekarczyk

II miejsce
Kaja Chłopaś  – Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie  –  opiekun Agnieszka Woś- Bochiony
Oliwia Dubaj kl.1a – Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie –  opiekun: Edyta Sędłak

III miejsce

Bartłomiej Schab kl.1 –  Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie –  opiekun Luiza Królewiecka
Maja Woźniak kl. 3c – Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie  – opiekun Marzena Kolędowska – Gałązka

Ponadto w konkursie wyróżniono:

Jakub Studziński kl.3c  – Szkoła Podstawowa w Niemcach – opiekun:  Małgorzata Giekarczyk
Maria Wójcik kl. III  – Szkoła Podstawowa w Niemcach – opiekun: Barbara Roziewicz
Michalina Deleżuch kl. III – Szkoła Podstawowa w Niemcach –  opiekun: Barbara Roziewicz
Aleksandra Pawłowicz kl.2b –  Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie – opiekun: Małgorzata Siodłowska
Mateusz Budzyński kl.1b – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie –  opiekun: Agnieszka Sim
Katarzyna Smyda  kl.a  – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie  – opiekun: Katarzyna Frankiewicz
Aleksander Drabik kl.3c –  Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie –  opiekun: Marzena Kolędowska – Gałązka
Ksenia Nalepa kl.3c –  Szkoła Podstawowa nr 22  – opiekun: Ewa Muda
Julia Wiśniewska kl. III  – Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie – opiekun: Maria Żmudzka
Jan Kowalczyk  kl.2a – Szkoła Podstawowa nr 32 w Lublinie –  opiekun : Barbara Major
Julia Odój kl.2e  –  Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie – opiekun: Anna Stefaniak
Agata Łuszczewska kl.1b  –  Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie opiekun: Anna Wiejak
Patryk Flis kl.1b – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie –  opiekun :  Anna Wiejak
Natalia Sachar kl.3c  –  Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie –  opiekun:  Monika Chłopaś – Mazur
Daria Bratkowska kl.3f –  Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie opiekun: Grażyna Sawicka

Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i  nagrody ufundowane przez  Biuro Turystyki Przyrodniczej „Perkoz”.

Po ich odbiór prosimy zgłaszać się do sekretariatu szkoły w dniach 2 -11czerwca 2021r.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach.

Organizatorzy  konkursu: Marta Szumska, Anna Wiejak.

 

 Agnieszka Dębiak

TABLICA ARTYKUŁÓW | Zgłoś poprawkę lub literówkę do artykułu | webmaster⚙sp51.lublin.eu

Skip to content