2021-2022kl. 1-2-3Wycieczka

Dbajmy o pszczoły!

27 września klasa 3f brała udział w ciekawych warsztatach na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS oraz CSK  w Lublinie. Uczniowie ugruntowali swoje wiadomości o roślinach i owadach. Poznali urządzenia, dzięki którym mogli obserwować  budowę kwiatów. Samodzielnie przygotowali preparaty, które następnie obserwowali pod mikroskopami.

Kontynuacja zajęć odbyła się w Centrum Spotkania Kultur. Tam uczniowie poznali życie pszczół i dowiedzieli się, jak powstaje miód, i jak zbudowany jest ul. Zaskoczeniem dla wielu, była pasieka na dachu budynku w samym centrum naszego miasta. Pan pszczelarz przekonał, że należy szanować to, co robią dla człowieka pszczoły  i o nie dbać.

Na koniec odbyły  się warsztaty plastyczne, w czasie których uczniowie wykonali woskowe świece i  otrzymali słodkie niespodzianki.

Opracowanie: Sylwia Portka

Agnieszka Dębiak