.2023-2024kl. 1-2-3

Turniej bajek i baśni klas I-III

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszej szkole z tej okazji odbył się 3 listopada 2023 roku Turniej bajek i baśni dla uczniów
klas I-III. Przedstawiciele klas w bajkowych strojach odgadywali zagadki słowne i dźwiękowe dotyczące bohaterów dziecięcej  literatury i sztuki filmowej.  Na podstawie okładek różnych książek, malowanek  oraz rekwizytów losowanych z zaczarowanego worka dzieci odgadywały  tytuły baśni i bajeczek.

Oprócz medali i dyplomów zwycięskie drużyny i obecni goście zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem z chatki Baby Jagi. Na zakończenie turnieju uczniowie z klas 2g, 3g oraz 3f zaprezentowali krótką część artystyczną, która została nagrodzona gromkimi brawami przez publiczność obecną na spotkaniu integracyjnym.

Przeniesienie naszych najmłodszych uczniów w świat bajek sprawiło im, nauczycielom  i organizatorom imprezy dużo radości. Z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej.

Organizatorzy: Marta Szumska, Agnieszka Gawłowska, Monika Mazur-Chłopaś

Agnieszka Dębiak