.2023-2024.Aktualnekl. 1-2-3

Ceramiczna przygoda w Manufakturze Bolesławiec

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z klasy II g oraz II h oderwały się od codziennej rzeczywistości szkolnej i spędziły
czas w relaksującym i pięknym miejscu jakim jest Manufaktura Bolesławiec w Lublinie.

Warsztaty ceramiczne były doskonałą okazją eksplorowania swojej kreatywności tworzenia unikatowych kubków kamionkowych, które zostały stworzone przez dzieci przy pomocy czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza
i ziemi. Wykonanie zdobień kubeczków bolesławiecką metodą stempelkową okazało się niezapomnianą,  inspirującą podróżą uczestników w krainę sztuki rozwijającą wrażliwość artystyczną i wyobraźnię. Tworzenie kompozycji za pomocą stempli z różnymi wzorami sprawiła dzieciom ogromną przyjemność.
A duma z własnoręcznie wykonanego kubka będzie nie do przecenienia, kiedy naczynia trafią do pieca a potem do naszej szkoły. Już nie możemy się ich doczekać.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak