.2023-2024Biblioteka 2023-2024

Urodziny Czechowicza

15 marca obchodzimy urodziny Józefa Czechowicza. Jest on najwybitniejszym poetą – lublinianinem.
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” , którego częścią jest Dom Słów zaprosił także naszych uczniów do świętowania urodzin
poety.
Jeśli urodziny… to kartki z życzeniami .
Życzenia dla poety na kartkach przygotowanych przez organizatorów akcji napisali uczniowie klas 7e i 8c.
Trafiły one do prawdziwego miejsca urodzin poety pod adres, który… nie istnieje!
Czechowicz urodził się w kamienicy przy ulicy Kapucyńskiej 3.
Życzenia zostaną odczytane podczas akcji ulicznej , która będzie odbywać się w dniu urodzin poety w miejscu,
w którym kiedyś stała kamienica.
Lublin świętuje121 urodziny Józefa Czechowicza i zaprasza mieszkańców do świętowania.
Organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń upamiętniających życie i twórczość artysty.
Akcję w szkole przeprowadziły panie S. Wiracka, E. Ziembowicz, E. Grabarczuk (nauczycielki bibliotekarki)
wraz z polonistką p. B. Osmulską.