2016-2017K 16-17kl. 1-2-3Międzyszkolny

Projekt znaczka pocztowego – wyniki

Uroczystość podsumowania wyników IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na projekt znaczka pocztowego o tematyce ekologicznej – „Rośliny chronione w Polsce” dla uczniów klas I – III Szkół Podstawowych Miasta Lublin.

25 kwietnia 2017 r. odbyła się na patio naszej szkoły gala rozdania nagród, dyplomów wyróżnień i podziękowań w konkursie, którego honorowy patronat został objęty przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51 – panią mgr Mariannę Olszańską. Jego organizatorami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Marta Szumska i pani Anna Wiejak.

Najważniejszymi celami edukacyjno – wychowawczymi, jakie przyświęcały organizatorom konkursu było:

*Kształtowanie wśród dzieci świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za przyszłość naszej planety
*Popularyzowanie wiedzy filatelistycznej
*Rozwijanie wyobraźni plastycznnej i kreatywności
*Stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych plastycznie

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Powołana przez organizatorów komisja w składzie nauczyciela plastyki pana Mariusza Kowala oraz nauczycieli kształcenia zintegrowanego nagrodziła prace uczniów odznaczajace się szczególną pomysłowością i oryginalnością ujęcia tematu.

Fundatorami nagród była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 51 oraz Biuro Przyrodnicze „Perkoz”. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom za piękne nagrody i dyplomy. Osobiście odebrali je z rąk pani dyrektor Marianny Olszańskiej zaproszeni laureaci konkursu wraz z opiekunami artystycznymi, którzy przybyli na uroczystość. Po gali nasi goście mieli okazję obejrzeć bajkę ekologiczną pt: „ Calineczka czyli…”w wykonaniu klas IIf i IIIc pod kierunkiem pani Marty Szumskiej i pani Anny Wiejak.

Oto lista Laureatów :

Martyna Kosior kl. 2j Szkoła Podstawowa nr 51
Weronika Wójcik kl. 2m Szkoła Podstawowa nr 51
Julia Czyż kl. 3l Szkoła Podstawowa nr 51

Nagrodzone i wyróżnione prace uczniów w konkursie można obejrzeć na wystawie zaprezentowanej w naszej szkole. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w V edycji konkursu!

Agnieszka Dębiak