2020-2021kl. 1-2-3

Zdrowe śniadanie

Zdrowe odżywianie  w życiu człowieka jest bardzo ważne. W związku z tym dnia 26 marca kl. 1b w ramach programu „Szkoła na Widelcu” przygotowała zdrowe śniadanie. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania zbilansowanej diety bogatej w produkty zbożowe, nabiał, warzywa i owoce. Podjęły wielkie wyzwanie  – same mimo zdalnego nauczania przygotowały dla siebie śniadanie i zaprezentowały  je omawiając, przy tym znaczenie produktów spożywczych, z których ich posiłek został przygotowany.

Okazało się, że uczniowie jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Już samym wyglądem zachęcały do zjedzenia. Nie zabrakło również pysznych sałatek.

Podczas spożywania wspólnego śniadania zwrócono uwagę również na sposób podania i  kulturę jedzenia.

Opracowanie: Anna Wiejak

Agnieszka Dębiak