.2023-2024

SBO – o projektach i głosowaniu

SBO – krótki opis projektów i informacja o głosowaniu.
Głosowanie w dniach 20-22 listopada.
Szkolny Budżet Obywatelski trwa! Jutro (piątek 17.11.2023 r.) na długiej przerwie udostępniamy mikrofon dla projektodawców, którzy opowiedzą o swoich projektach, a od wtorku do czwartku głosowanie.
Głosuje cała społeczność szkolna to znaczy rodzice, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi.

Uczniowie będą głosowali podczas lekcji do urn dostarczanych przez upoważnionych uczniów i uczennice zgodnie z zasadą dobrowolności (tzn. głosują chętni).
Rodzice, nauczyciele oraz pracownicy obsługi głosują w sekretariacie szkoły w godzinach jego otwarcia.
SBO jest realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej “Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Poniżej krótki opis projektów:
SBO – na te projekty będziemy głosować w dniach 20-22 listopada 2023 r.
Projekt 1 – Tablice do malowania na korytarzu
Co? – 4 tablice na (każdy segment 1 tablica) oraz zestaw markerów i gąbki do ścierania
Cel: aby uczniowie mogli rozwijać swoje talenty artystyczne
Projekt 2 – Wolne słuchanie
Co? – kącik do słuchania audiobooków wyposażony w wieżę do odtwarzania, słuchawki oraz zestaw audiobooków
Cel: aby uczniowie, którzy mają kłopot z czytaniem mogli zapoznać się z lekturami
Projekt 3 – Kanapowy zawrót głowy
Co? – 3 lub 5 kanap (w zależności od ich wielkości)
Cel: stworzenie najmłodszym uczniom naszej szkoły kącika wypoczynkowego, w którym mogliby spędzić czas podczas przerwy
Projekt 4 – Myszki komputerowe do sali 02C
Co? – 27 myszek komputerowych Dream Machines DM5 BLINK
Cel: aby podnieść jakość pracy na zajęciach z informatyki
Projekt 5 – Klawiatury do 02C
Co? – 26 sztuk klawiatur Silver Monkey X Mandrill
Cel: aby przyjemniej się pracowało na informatyce
Projekt 6 – Małe sztalugi sala 013D
Co? – zestaw sztalug do Sali plastycznej
Cel: aby wygodnie się rysowało i malowało
Projekt 7 – Kanapowa rewolucja
Co? –nowe kanapy przy salach 06C, 104C i przejściu w kierunku sali WF
Cel: aby uczniowie mogli wygodnie odpocząć na nowych kanapach
Projekt 8 – English with LEGO. Angielski z klockami LEGO.
Co? – 6 zestawów LEGO (classic, kreator stockbus, architecture Londyn, Pocztówka z Londynu, Pocztówka z Nowego Yorku, Start rakiety) oraz szafa do przechowywania
Cel: pomoże to uczniom w koncentracji oraz współpracy z innymi; do wykorzystania na angielskim i lekcjach wychowawczych
Projekt 9 – „Nie zmarnuj swojego życia” – Ogólnopolski Projekt Profilaktyczny
Co? – koncert raperów Bęsia i DJ Yonas, rozmowa, dzielenie się własnym doświadczeniem, konkurs Freestyle z nagrodami – 90 minut.
Cel: uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zachęcanie do rozwijania swoich zainteresowań, odkrywania swoich pasji.

Oпис проекту в таблиці українською мовою

oprac. p. Ewa Ziembowicz, tł. p. Nataliia Vynnychenko