2020-2021Dyrektor

Nauczanie hybrydowe I-III

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51
im. Jana Pawła II w Lublinie
z dnia 23 kwietnia 2021 r.
w sprawie nauczania hybrydowego w kl. I-III
w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
w okresie od 26 kwietnia 2021 r. do odwołania.

W związku z wprowadzeniem na terenie województwa lubelskiego nauczania hybrydowego w klasach I-III, od dnia 26 kwietnia 2021 r. do odwołania, został wprowadzony nowy harmonogram oraz zasady realizowania nauczania hybrydowego w naszej szkole.

Zajęcia w klasach edukacji wczesnoszkolnej zorganizowane będą w następujący sposób:

1. W czasie danego dnia nauki, nie więcej niż 50% uczniów naszej placówki, realizować będzie zajęcia edukacyjne w formie stacjonarnej na terenie szkoły.
  2. W czasie danego dnia nauki, co najmniej 50% uczniów naszej szkoły, realizować będzie zajęcia edukacyjne
    z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  3. Plan zajęć lekcyjnych klas I-III, określający sposób realizacji zajęć edukacyjnych (w formie stacjonarnej lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość), będzie na bieżąco publikowany na stronie internetowej Szkoły.
    W okresie od 26 kwietnia do 28 kwietnia 2021r. w trybie stacjonarnym naukę podejmą wszystkie klasy pierwsze, wszystkie klasy integracyjne (I a, I b, II a, III a), a także klasy: II b, II c i II d.
    Pozostałe klasy, pracują w w/w okresie w trybie zdalnym.
    Od 4 maja planujemy zmianę – klasy, które odbywały naukę w formie stacjonarnej przechodzą na nauczanie zdalne, zaś uczniowie klas pracujących w trybie zdalnym, podejmują naukę stacjonarną. Szczegółowy plan zajęć obejmujący okres od 4 maja 2021 r. do odwołania, zostanie przekazany Państwu poprzez dziennik elektroniczny, a także będzie opublikowany na stronie internetowej naszej szkoły.
  4. Uczniowie realizujący danego dnia zajęcia edukacyjne w formie stacjonarnej, mogą korzystać z opieki świetlicowej, o ile rodzic/opiekun prawny dziecka złożył wcześniej dokument – „Zgłoszenie dziecka do świetlicy szkolnej”.
  5. Uczniowie realizujący danego dnia zajęcia edukacyjne w formie stacjonarnej, mogą spożywać obiady w stołówce szkolnej, o ile rodzic/opiekun prawny dziecka złożył wcześniej dokument – „Zgłoszenie dziecka do stołówki szkolnej”.
  6. Zajęcia stacjonarne wychowania fizycznego organizowane dla uczniów klas I-III, które miały odbywać się na basenie, realizowane będą w salach gimnastycznych.

Informujemy, że zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV – VIII realizowane będą na dotychczasowych zasadach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zajęcia rewalidacyjne dla uczniów organizowane będą na dotychczasowych zasadach.

Zasady opieki sprawowanej przez szkołę nad dziećmi rodziców/opiekunów prawnych, którzy są czynnie zaangażowani przy zwalczaniu epidemii koronawirusa SARS-Cov – 2 pozostają niezmienione.

Przypominamy, że podczas zajęć edukacyjnych w formie stacjonarnej obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego określone w „Procedurze obowiązującej w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, w okresie stwierdzonego zagrożenia wystąpienia epidemii koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, opracowanej na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych, obowiązującej w roku szkolnym 2020/2021”, które opublikowane są na stronie internetowej szkoły.

Marek Krukowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51